معرفی باشگاه پژوهشگران جوان

پژوهش و باشگاه پژوهشگران جوان

اهمیت امر پژوهش بر همگان نمایان می باشد. پژوهش بیانگر نوعی حلقه ارتباطی بین تجربه و كاربرد و در همان حال علم و عمل افراد است. نتایج حاصل از یك طرح پژوهشی بسیار زیاد است: مسائل و مشكلات علمی حل می شوند، نوعی مشاركت در تئوری صورت می گیرد و درك افراد از پدیده مورد تحقیق زیاد می شود.

باشگاه پژوهشگران جوان وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی بوده و مركز مدیریتی آن در تهران می‌باشد. باشگاه دارای شعبه هایی بوده كه این شعب مدیریت و مسئولیت پشتیبانی، هماهنگی و نظارت بر دفاتر باشگاه را بر عهده دارند.

دفاتر باشگاه در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر كشور تحت نظر رییس واحد و با مدیریت معاونت پژوهشی آن واحد اداره می شود. شناسایی، جذب، پرورش، حمایت، هدایت و اعتلای سطح علمی دانشجویان و پژوهشگران از طریق تشكیل گروههای پژوهشی وظیفه اصلی هر دفتر در واحد دانشگاهی می باشد.

هدف اصلی باشگاه توسعه هدفمند پژوهش در میان اعضای خود از طریق ساماندهی آنها در قالب گروهها و هسته های پژوهشی تحت نظر اساتید مجرب و متعهد است، همچنین كمك به اعضا و گروههای پژوهشی باشگاه برای بهره برداری بهینه از امكانات مادی و علمی واحدهای دانشگاهی با استفاده از بودجه پژوهشی اختصاصی از طرف واحد به باشگاه براساس بخشنامه ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی و نیز پیوند مؤثر با مؤسسات و مراكز علمی و پژوهشی ایران و سایر نقاط دنیا از عملكردهای دیگر باشگاه می باشد.

اساسنامه باشگاه پژوهشگران جوان

 

 

درباره ما

دفتر باشگاه پژوهشگران جوان واحد اهـر که با هدف جذب و پرورش استعدادهای درخشان پژوهشی دانشجویان و اساتید در راستای افزایش انگیزه برای دانشجویان در جهت انجام كلیه فعالیت‌های پژوهشی اعم از ارائه مقالات در ژورنال‌های معتبر و شركت در كنفرانس‌ها و همایش‌ها و انجام طرح‌های پژوهشی و... تأسیس گردیده است، با شناسایی و حمایت از این افراد بستری مناسب برای شرکت در جشنواره ها و مسابقات علمی و برگزاری آنها در جهت افزایش تحقیقات و ایجاد انگیزه پژوهش فراهم می آورد.

با آغاز فعالیت رسمی دفتر باشگاه پژوهشگران جوان واحد اهر از نیمه دوم سال 1385، در این مدت توانسته است با جذب نیروهای مستعد و حائز شرایط تعداد نفرات اعضای خود را به قریب 200 نفـر برساند.