متن خبر

 
دانشجوي اهري عضو باشگاه پژوهشگران جوان مدال نقره مسابقات بين المللي اختراعات 2009 ژنو را به خود اختصاص داد.

امين پيري عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر در سي و هفتمين مسابقات بين المللي اختراعات 2009 ژنو مدال نقره اين مسابقات را به خود اختصاص داد.

اين دانشجوي جوان مخترع و مبتكر اهري كه با اختراع سيستم تثبيت كننده فاصله كاربر با مانيتور رايانه و تلويزيون در اين مسابقات شركت كرده بود در رشته تكنولوژي هاي كامپيوتر با كسب رتبه برتر به مدال نقره اين مسابقات دست يافت.

اين مخترع ايراني گفت: با ابداع این سیستم و نصب آن بر روی رایانه و تلویزیونها، برای اولین بار این سیستم ارائه شده، ایمنی لازم برای کار با رایانه و تلویزیون را فراهم می كند .

وی در خصوص کارگرد این سیستم گفت : با نصب سیستم طراحی شده بر روی مانیتور که فاصله کاربر با مانیتور به فاصله 70 سانتی متر تنظیم شده است اگر کاربر بیش از اندازه فوق به رایانه نزدیک شود سیستم ایمنی به کاربر با چراغ چشمک زن که در جلوی مانیتور نصب شده هشدار می دهد که اگر به مدت 30 ثانیه از هشدار کاربر به اخطار فوق توجهی نکرد بصورت خودکار مانیتور خاموش می شود و بعد از 5 الي 10 ثانیه بصورت اتوماتیک دوباره روشن می شود و این عمل در صورت عدم توجه کاربر دوباره تکرار می شود .

امين پيري در خصوص ساخت این سیستم گفت: این طرح زمانی به ذهن من خطور کرد که پس از سه ساعت کار با رایانه درد شدیدی در چشمان خود احساس کردم و در یک لحظه همه چیز در برابر چشمانم تار شد که در آن لحظه با خود فکر کردم اگر سیستمی بود که وضعیت موجود را به من هشدار می داد شاید مجبور نمی شدم این رنج را تحمل کنم و نهایتاً با تحقیقات در این زمینه به نتیجه قطعی در مورد این سیستم رسیدم و آنرا طراحی کردم و با تایید طرح فوق توسط کارشناسان ، اين اختراع را در اداره ثبت شركتها و مالكيت هاي صنعتي با نام سيستم تثبيت كننده فاصله كاربر با مانيتور رايانه به ثبت رساندم.

وی هزینه تمام شده این سیستم را بسیار مناسب عنوان کرد و اين سيستم مشابه داخلي و خارجي نداشته و براي اولين بار طراحي و ثبت اختراع شده است.

گفتني است سی و هفتمین مسابقات بین المللی اختراعات 2009 ژنو در کشور سوئیس در مورخه 13 الی 17 فروردین ماه سال 1388 برگزار و تیم ایران با 73 اختراع و كسب 52 مدال در بين 45 كشور عضو فدراسیون مقام اول را از آن خود كرد.

     

خروج