متن خبر

 
عضو باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر موفق به ساخت سيستم كنترل سرعت خودرو و كسب مدال نقره از كشور سوئيس شد.

امين پيري دانشجوي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اهر موفق به ساخت سيستم كنترل سرعت خودرو و كسب مدال نقره از مسابقات بين المللي اختراعات 2009 ژنو در كشور سوئيس شد.

اين عضو باشگاه پژوهشگران جوان واحد اهر كه با ساخت سيستم كنترل سرعت خودرو و ثبت اختراع خود در اداره ثبت شركتها و مالكيت هاي صنعتي در نمايشگاه بين المللي اختراعات 2009 كشور سوئيس شركت كرده بود در گروه تجهيزات خودرو اين مسابقات موفق به كسب مقام دوم و دريافت مدال نقره شد.

وي در خصوص عملكرد اين سيستم گفت: ین سیستم نسبت به مشابه های خود بسیار جامع بوده و مهمترين کاربردهاي اين سيستم در زمينه هاي كنترل سرعت خودرو در جاده توسط دكلها، كنترل سرعت خودرو در جاده توسط خودروى پليس ، كنترل سرعت خودروها در ايست بازرسيها ،کنترل سرعت خودرو در سر پیچ ها و کنترل سرعت خودرو در سطح شهر و معابر عمومی و هر جایی که نیاز به کنترل سرعت خودرو است مي باشد.

امين پيري افزود:این پروژه زیر نظر سازمان کنترل ترافیک در دست بررسي بوده كه بعد ازتائید این سازمان و همکاری شرکت های خودروساز و نصب این سیستم روی خودرو ها می توان از وقوع بسیاری از تصادفات جاده ای تا حد قابل توجهي جلوگيري كرد .

وي گفت: کنترل این سیستم در دست نیروهای پلیس وکنترل ترافیک بوده و می توان آن را در بسیاری از مناطق دیگر ، برای استفاده های متفاوت بکار برد .

اين مخترع جوان گفت: این دستگاه یک سامانه رادیویی است که با مستقر کردن فرستنده های آن در جاده ها ، سر پیچ ها ، ایست بازرسی ها ، خودروهای نظامی وحتی در سطح شهر ها نیز می توان سرعت خودرو ها را کنترل یا متوقف کرد و به گونه سيستم امنيتي آن طراحي و برنامه ريزي شده که هر گونه دست کاری در آن و یا سوء استفاده تقریبا غیر ممکن بوده و با ثابت نگه داشتن حد اکثر سرعت خودرو که میزان و محدوده آن را فرستنده های ذکر شده تعيین می کنند کار خود انجام داده و از افزایش بیش از حد سرعت خودرو جلو گیری می کند .

     

خروج